Home > Bez kategorii | Elektronika > Czy warto kupować używany telefon?

Czy warto kupować używany telefon?

Komentowanie nie jest możliwe

Używane telefony

telefonyUżywane telefony stanowią olbrzymi segment polskiego rynku telefonów komórkowych. Ich popularność wynika nie tylko z niższej ceny, ale możliwości szybkiego kupna, szczególnie w sytuacji, kiedy dotychczasowy telefon przestaje działać. Używane telefony znaleźć można przede wszystkim na różnorodnych aukcjach internetowych i tablicach ogłoszeń w sieci, jednak warto również zaglądać do komisów i serwisów komórkowych – tam również oferowane są liczne modele używanych telefonów, również te z tak zwanej “górnej półki”.

Dlaczego zakup używanego telefonu jest taki popularny? Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście niska cena. Osoby korzystające z telefonów na kartę chętnie wykorzystują używane telefony. Modele w dobrym stanie są zdolne służyć jeszcze kilka lat, a jednocześnie ich cena jest znacznie bardziej przystępna niż ceny nowych telefonów. Jaki wydatek czeka nas, pragnąc kupić telefon używany? W przypadku telefonów starszej generacji, z klasyczną klawiaturą i wyświetlaczem, ceny rozpoczynają się już od 50 złotych. Tego typu telefony często kupowane są również dzieciom – rodzice pragną nauczyć dzieci odpowiedzialności. Telefony typu smartfon dostępny jest już w cenie od 100-150 złotych. W przypadku smartfonów należy być jednak czujnym – wiele z nich posiada ukryte wady.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania używanego telefonu? W przypadku kupowania na aukcjach internetowych czy też poprzez sieć uważnie należy przeczytać aukcje i zapoznać się z parametrami technicznymi aparatu. Osoba sprzedająca powinna określić jaki jest stan telefonu, czy jego obudowa jest zarysowana, czy posiada konkretne uszkodzenia (np. pęknięty wyświetlacz, obudowę) oraz czy był serwisowany. Podczas finalizowania transakcji istotne jest także zapytanie czy w razie problemów możliwy jest zwrot aparatu. W aukcji nie powinno zabraknąć również informacji o sprzęcie dodatkowym: baterii oraz ładowarce.

Używane telefony to doskonała alternatywa dla osób, które z jakiś powodów nie mogą korzystać ze swojego telefonu lub tez nie planują kupna nowego, drogiego modelu. Telefony używane są także kupowane przez rodziców dla dzieci lub też seniorów.

Link sponsorowany Telefony używane

Tags: telefon używany telefony używane telefony

Comments are closed.