Home > Elektronika > Serwisowanie sprzętu do obróbki metalu

Serwisowanie sprzętu do obróbki metalu

Komentowanie nie jest możliwe

p1010008

Sprzęt do obróbki metalu, taki jak: przecinarki taśmowe, przecinarki tarczowe, czy szlifierki należy do grupy maszyn przemysłowych. Takie maszyny ze względu na swoją wielkość, skomplikowaną konstrukcję i cenę są w polu zainteresowania firm.

Pamiętaj już przy zakupie maszyny

Już podczas procesu zakupu sprzętu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Najlepiej aby firma sprzedająca nam maszynę, miała status autoryzowanego przedstawiciela marki, której sprzęt kupujemy. Dzięki temu mamy pewność, że maszyny, z których chcemy korzystać jak najdłużej będą najwyższej jakości. Można także zapytać o możliwość testowania maszyn przed wysłaniem ich do klienta. Warto także zwrócić uwagę na to jak długą gwarancją objęte są maszyny, najczęściej jest to od 12 do 24 miesięcy. 

Korzystaj z maszyny zgodnie z jej przeznaczeniem!

Użytkując maszynę do obróbki metalu pamiętaj, aby korzystać z niej w sposób dla niej przeznaczony. Do sterowania sprzętem dopuszczaj tylko osoby, które potrafią z niej korzystać. Maszyny od obróbki metalu muszą być odpowiednio zabezpieczone, aby nie nastąpiło wyrwanie lub rozerwanie materiału lub narzędzia. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko jej uszkodzenia.

Serwis – na co należy zwrócić uwagę wybierając firmę

Jeśli jednak maszyna nie działa tak jak powinna należy jak najszybciej oddać ją do naprawy. Jeśli obejmuje jeszcze okres gwarancji, to nie mamy zbyt wielkiego problemu – wystarczy, że oddamy ją do salonu, w którym ją kupiliśmy. Jednak jeśli gwarancja nie obejmuje już naprawy, trzeba poszukać serwisu, który przeprowadzi niezbędną naprawę. W takim wypadku najlepiej zwrócić się do autoryzowanego serwisu marki naszego sprzętu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pracujący tam specjaliści zadbają o naprawę. Będą w stanie także wymienić części na oryginalne tej samej marki. 

Kontakt z serwisem

W przypadku pilnych napraw dobrze jest, jeśli serwis jest otwarty w godzinach dogodnych dla klienta, lub nawet istnieje jak w przypadku Autoryzowanego Serwisu BOMAR możliwość kontaktu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. 

Tags: maszyny przemysłowe obróbka metalu serwis sprzęt do obróbki

Comments are closed.